Mutfak Tıkanıklığı Açma 7/24 Acil Servis

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak Tıkanıklığı Açma ve Profesyonel Tesisat Çözümleri  : Gerek konut gerekse ticari alanlarda karşılaşılan lavabo tıkanıklığı sonucu, su taşmaları yaşanmakta ve birikmiş yağlardan kötü koku yayılmaktadır. İnsan sağlığı açısından lavabo temizliği önemlidir. Mutfak tıkanıklığı açma konusunda hortum benzeri malzemelerle uygulayacağınız çözümler geçici olacaktır. Ayrıca demir gibi sert cisimlerle tıkanmayı açmak boruların hasara uğramasına neden olabilir.

Makro Tessiat Mutfak Tıkanıklık Açma :

Tıkanmış mutfak lavabosu oldukça can sıkıcı bir durumdur. Tıkanması bir kenara dursun, mutfak lavabosunun tıkanıklığının oluşturduğu koku işi çekilmez hale getiriyor. Bir tesisat firması olarak sürekli karşılaştığımız problemlerden biridir mutfak lavabosu tıkanıklığı. Peki, kendimiz tıkalı mutfak lavabosunu nasıl açabiliriz?

Aşağıda kolayca tıkanmış mutfak lavabosunu açmayı anlatacağız. Bunlar arasında doğal yöntemler ve kimyasal ürünler de var.

Mutfak tıkanıklığı açma işlemleri tamamlandıktan sonra giderin tamamen temiz olup olmadığını görmek için kamera görüntüsü alınır. Bu şekilde açılması imkansız olan tıkanıklık problemleri için arızanın yeri tespit edilip, tadilat çalışması yapılır. Nokta atışı arıza konumu bulunabildiği için çok fazla zemin kaplama malzemesi kırılmadan mutfak tıkanıklığı açma işlemi yapılır. Alternatif olarak basınçlı su ile temizleme işlemi yapılarak tadilat gerektirmeden sorun çözülmeye çalışır. Giderlere atık gönderilmemesine dikkat edilmesine rağmen tıkanma sorunları meydana gelebilir. Özellikle eski binalarda yıllardır kullanıma bağlı olarak oluşan korozyon tıkanıklık sorunlarına neden olmaktadır.

Sirke ve Karbonat la açma :

Tıkanan mutfak lavabosuna 1 ila 1 buçuk bardak kadar karbonatı lavabo süzgeçine boşaltın. Üzerine, döktüğünüz karbonat miktarı kadar elma veya üzüm sirkesi dökün (1 bardak karbonata 1 bardak sirke). Bu işlem sonrası iki madde reaksiyona girecek ve asidik reaksiyon ortaya çıkacaktır. Var ise süzgecin tapasını takın ve yaklaşık 25 – 30 dakika kadar bekleyin. Bu işlemlerin ardından 1 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın.

Sirke ve Tuz ile mutfak lavabosu açma :

Tıkanan mutfak lavabosuna 1 ya da 1 buçuk bardak karbonatı lavaboya dökün. Döktüğünüz karbonat miktarının yarısı kadar iyotlu tuz dökün. 1-2 saat kadar bekleyin ve kaynar suyu boşaltın.

Pompa ile tıkanıklığı açma :

Bu yöntem en klasik yöntemlerden biridir. Mutfak lavabosunun tıkanıklığını açmak için pompayı lavabo giderinin ağzını kapatacak biçimde iyice bastırarak pompalayın. Bu işlemi 10-15 kez tekrarlayın.

Lavabo Açıcı ile açma :

Lavabo tıkanıklıkları için üretilmiş kimyasallar ile tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemi tavsiye etmiyoruz. Çok mecbur kalmadıkça kullanma taraftarı değiliz. Lavabo açıcı ürünler tamamen kimyasal ürünler olup asidik reaksiyona sebep olur. Lavabo açıcı ürünler vücudunuz ile teması halinde ciddi yaralanmalara neden olabilir. İki çeşit olarak satılan lavabo açıcı ürünler, Jel/sıvı ve toz olarak satılmaktadırlar.

Lavabo Açma ve Profesyonel Çözümler :

Su Kaçağı Bulma, Musluk Tamiri ve Değişimi,

Tüm Su Tesisat İşleriniz İçin Kapınıza Geliyoruz.

Tıkanıklık Açma, Gider Açma ve Su Kaçağı Tespiti :Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespit ve Tamirat Firması Olarak , Su kaçağı tespit fiyatları, su kaçak bulma fiyatı tesisatçı firmalar tarafından net olarak paylaşılmalıdır. Su kaçağı tespit fiyatları arasındaki fiyat farklılıklarının nedeni ne olabilir diye merak ettiğinizi gayet iyi biliyorum. Bu çerçevede başlığa uygun içerik olması anlamında su kaçağı tespit fiyatlarını aşağıda paylaşmış olalım. Şunu da bilmenizi istiyorum bazı durumlarda özellikle tamir tarafında fiyatlar arızaya göre değişmektedir.

Beylikdüzü Tıkanıklık Açma

Beylikdüzü Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Bakırköy Pimaş Tıkanıklık Açma

                                                                 makrotesisat 20

Bakırköy Klozet Tıkanıklık Açma

Bakırköy Tıkanıklık Açma

Bakırköy Tıkanıklık Servisi

Bakırköy Mutfak Tıkanıklık Açma

 Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açmak

Tıkanıklık Merkezi

Bakırköy Tıkanıklık Açma

makrotesisat 10

Bakırköy Su tesisatçısı

Hizmet Bölgelerimiz :

beylikdüzü Su Kaçağı Servisi , yenibosna Su Kaçağı Servisi ,  osmanbey Su Kaçağı Servisi , ulus Su Kaçağı Servisi , zeytinburnu Su Kaçağı Servisi , büyükçekmece Su Kaçağı Servisi , küçükçekmece Su Kaçağı Servisi , beşiktaş Su Kaçağı Servisi  , bayrampaşa Su Kaçağı Servisi , yenibosna Su Kaçağı Servisi , beşiktaş Su Kaçağı Servisi , fatih Su Kaçağı Servisi , levent Su Kaçağı Servisi , okmeydanı Su Kaçağı Servisi , istinye Su Kaçağı Servisi , aksaray Su Kaçağı Servisi , şişli Su Kaçağı Servisi , beylikdüzü Su Kaçağı Servisi , beşiktaş Su Kaçağı Servisi , başakşehir Su Kaçağı Servisi , hadımköy Su Kaçağı Servisi , bahçelievler Su Kaçağı Servisi , ataköy Su Kaçağı Servisi , beylikdüzü Su Kaçağı Servisi, okmeydanı Su Kaçağı Servisi , ikitelli Su Kaçağı Servisi , esenler Su Kaçağı Servisi , ataşehir Su Kaçağı Servisi , bağcılar Su Kaçağı Servisi , maltepe Su Kaçağı Servisi , sarıyer Su Kaçağı Servisi , bebek Su Kaçağı Servisi , etiler Su Kaçağı Servisi  ,

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası